Запорізька обласна
Асоціація Ортопедів -Травматологів

Віхи історії.

Вадим Иванович Иванов

Першим головою Правління Запорізької обласної асоціації ортопедів - травматологів був проф. Вадим Іванович Іванов.

Вадим Іванович Іванов (1924-1992) закінчив Київський медичний інститут ім. О.О.Богомольця в 1951 р. Працював в лікарні шахтарського селища Димитрове, потім ординатором клініки факультетської хірургії Одеського медичного інституту. У 1960 р. під керівництвом професора М. П. Соколовського захистив кандидатську дисертацію. З 1964 р. співробітник кафедри травматології та ортопедії Одеського медичного інституту ім. М.І.Пирогова. У 1969 році захистив докторську дисертацію, науковий консультант - професор І. Г. Герцен. У 1972 р. йому присвоєно вчене звання професора.

Під керівництвом професора В. І. Іванова захищено 7 кандидатських дисертацій. У період становлення кафедри її працівниками були ветерани ВВВ доценти Д. Г. Корчик та Н. А. Полівода, асистенти В. Я. Гамал, Г. І. Герцен, В. А. Жівіца.

 

Анатолий Иосифович Чемирис

У 1990 р. Правління Запорізької обласної асоціації ортопедів - травматологів очолив учень проф. В. І. Іванова проф. Анатолій Йосипович Чеміріс.

Анатолій Йосипович Чеміріс (1941-2011) в 1970 році закінчив Запорізький державний медичний інститут і до 1973 року працював лікарем ортопедом-травматологом в Вільнянської ЦРЛ Запорізької області. З 1973 по 1975 р.р. - навчався в клінічній ординатурі, а з 1975 року став асистентом кафедри травматології та ортопедії Запорізького державного медичного інституту. У 1982 році захистив кандидатську дисертацію на тему: "Діагностика та хірургічне лікування застарілих пошкоджень сумочно-зв'язкового апарату колінного суглоба". У 1989 році присвоєно звання доцента. З 1990 року обраний на посаду завідувача кафедри травматології, ортопедії та ВПХ Запорізького державного медичного інституту. У 2008 р. успішно захистив докторську дисертацію на тему: «Гострі ушкодження сумково-зв’язкового апарату колінного суглоба». У 2010 р. присвоєно звання професора.

Під його керівництвом захищено 3 кандидатські дисертації (К. В. Міренков, В. Н. Чорний, І. В. Шішка).

Під керівництвом Анатолія Йосиповича Чеміріса продовжилося вивчення багатьох напрямків і актуальних проблем ортопедії та травматології, але особлива увага приділяється питанням ортопедичної артрології та спортивної травми, яким присвячено понад 140 наукових робіт, 6 авторських свідоцтв, 4 інформаційних листи, більше 25 винаходів і раціоналізаторських пропозицій.

 

Максим Леонидович Головаха

З 2011 р. Правління Запорізької обласної асоціації ортопедів - травматологів очолює д. мед. н., професор Максим Леонідович Головаха.

Головаха Максим Леонідович 1968 р.н. в 1991 році закінчив Дніпропетровський медичний інститут з відзнакою (в 1993 році Дніпропетровський медичний інститут був перейменований в Дніпропетровську медичну академію). Працював на кафедрі ортопедії і травматології Дніпропетровської державної медичної академії. У жовтні 2003 р. присвоєно вчене знання доцента.

З 2008 по 2011 р.р. працював в Запорізькій обласній клінічній лікарні.

З квітня 2011 року завідувач кафедри травматології та ортопедії Запорізького державного медичного університету. У 2011 році успішно захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора медичних наук.

Автор 240 наукових робіт, 8 винаходів. Виконує всі види остеосинтезу кісток. Протягом останніх 10-ти років працює над проблемою ендопротезування суглобів. Автор оригінального напряму на базі нового ендопротеза гомілковостопного суглоба. Один з ініціаторів широкого спектра біомеханічних досліджень з ендопротезування гомілковостопного, колінного і тазостегнового суглобів. Першим в клініці освоїв артроскопічну хірургію. Виконує всі види артроскопічних операцій на плечовому, ліктьовому, кульшовому, колінному і гомілковостопному суглобах. Активно займається ендопротезуванням суглобів, деформаціями стоп.

ЗОАОТ

  ЗОАОТ

Запорізька обласна Асоціація Ортопедів -Травматологів

тел. (061)  766-33-96